Raport general privind starea si calitatea învatamântului în Scoala Nr. 75 "Leonardo da Vinci" pentru anul scolar 2009-2010

 

REZULTATELE OLIMPIADEI DE LIMBA ROMANA
CLASA A IV-A
FAZA PE SECTOR 2007

TELEOACA LIDIA IV D
ANDREI DIANA IV B
VRABIE MIHAI IV C
PATRASCOIU DARIA IV B
RUSU ANDREI IV A
OPREA GABRIEL IV B
GASNEAG CRISTINA IV C
CIONTU VLAD IV B
FRANGOPOL LEONARD IV C
ROMANCIUC MIRUNA IV B
BOSTACA RUXANDRA IV A
CIMPEANU NATALIA IV B
IOAN RADU IV A
IONICA ANDREEA IV A
ISTRATE IULIA IV A
GEALATU SABINA IV A
PASCU ALINA IV A

Premii obtinute de elevi la cursuri si olimpiade

2006

Clasa

Nr crt

Nume prenume

Premiul

Observatii

IIIB

1

Campeanu Natalia Maria

I schi

Poiana Brasov, Tabără

2

Ciontu Stefan Vlad

I  grafica

Sector ( scoala de arte plastice nr 5)

3

Gabor Victor Cristian

III dans sportiv

municipiu

4

Cladec Ionut Valentin

I(sector) Box

 

5

Caliniuc Sorin Mihai

I Judo tara

 

6

Sutaru Cristian

I festivalul Fortissimo (municipiu)

Scoala de arte plastice si muzica nr 2

III A

7

Hazarian Anca

III concurs desene

 

8

Kovacs Barac Valentin

I Campionat mondial de hochei

Olanda

III D

9

Serban Lorena

II fotomodel III atletism

 

10

Stancea Ana Maria

I dans sportiv

 

11

Onisei Poianca

I dans sportiv

 

12

Bucheru Andrei

Medalia Argint Judo

Franta

13

Manea Andreea

I dans sportiv

 

III E

14

Bocu Valentin

II hochei “Huskis international cup”

Elvetia

III C

15

Dumitrescu Madalina

I campionatul municipal sah

II campionatul municipal sah

II Festival Judo

F10

F12 Blitz

16

Decu Valentin Mihai

II Inot

IV Inot

campionat Municipal campionat naţional

17

Stan Andreea

III Festival Judo

 

18

Duduiala Cristina

I Concurs de dans

 

VII A

19

Dobrescu Vasile

III Olimpiada engleza

Sector

VII B

 

20

Achim Ramona

III Olimpiada engleza

Sector

21

Năstase Lavinia

III Concursul Mihai Eminescu

II Olimpiada matematică

Municipiu

Sector

22

Radu Bogdan

III Hochei

Campionat Naţional

23

Petre Alin

IV Hochei

CUPA Lacul Rosu

24

Costea Mihai

I Baschet

Cupa Primăverii

25

Ivan Stefăniţă

II Tae Kwan Do

Cupa Ambasadei Coreei

26

Balotă Filip

Mentiune Olimpiada Biologie

municipiu

VII C

27

Popescu Vlad

III Olimpiada Biologie

municipiu

VIIIC

28

Gărlescu Mihnea

III Olimpiada engleza

Sector

29

Mihalcea Isabela Andreea

I Olimpiada de Istorie

sector

30

Nastase Valentina

II Olimpiada de Istorie

sector

31

Dascalu Delia

Concursul Mihai Eminescu

 

32

Popescu George

Concursul Mihai Eminescu

 

 

 

Le Minh Cristian

III Olimpiada matematică

sector

VIIIB

33

Genescu Vlad

III Olimpiada de Istorie

sector

34

Andrei Nataşa Lee

Mentiune  Olimpiada de Istorie

sector

35

Dulea Maria

Concursul Mihai Eminescu

 

36

Ioghen Octavian

III Olimpiada Geografie

sector

VI A

37

Stanciu Andrei

II Olimpiada Educatie Tehnologică

Mentiune  Olimpiada Educatie Tehnologica

Sector

Municipiu

39

Gaur Andreea

I Simpozion international “Educatie timpurie pentru valori Europene”

 

 

40

Moldovan Alexandru

Mentiune Matematică

sector

VI C

41

Dobri Andreea

Mentiune  Simpozion international “Educatie timpurie pentru valori Europene

 

 

V C

 

42

Dumitrescu Robert

III Olimpiada matematica

Sector

43

Gheorghe Bogdan

I Olimpiada matematica

Sector

44

Dumitrescu Ana Maria

I Olimpiada matematica

Concursul Mihai Eminescu

Sector

45

Brad Mihai

II Olimpiada matematica

Sector

46

Preda Bogdan

III Olimpiada Matematica

V Olimpiada Educatie Tehnologica

Sector

Sector

47

Cretu Tiberiu

I Tenis

Grecia

48

Mitroi Robert

I Judo

National

49

Savu Deniss Arina

I Dans sportive

II Dans sportive

E National

E National

50

Giorgi Giulliana

I Concursul Mihai Eminescu

 

51

Surdu Maria

I Cupa Dragonul

Sector (Karate)

52

Musulin Irina

Concursul Ziua Mamei

 

53

Andrei Daniela

Concursul Ziua Mamei

 

 

 

2005

 

OLIMPICII SCOLII 75 LA NIVEL NATIONAL

NUME PRENUME
CLASA
LOCUL OBTINUT
MATERIA
STANCU MARA CRISTINA
a VIII a
20
Iinformatica

 

OLIMPICII SCOLII 75 LA NIVEL MUNICIPAL

NUME PRENUME
CLASA
LOCUL OBTINUT
MATERIA
STANCU MARA CRISTINA
a VIII a
Premiul I
Informatica
SERBAN CRISTINA
a VIII a
Premiul I
Limba Romana
GHEORGHE IRINA
a VII a
Premiul II
Limba Romana
TARCHILA GABRIELA
a VIII a
Premiul II
Istorie
PAROIU DIANA
a VII a
Premiul III
Limba Romana
LAMBADARIE ANDRA
a VII a
Premiul III
Limba Romana
UDREA IRINA
a VIII a
Premiul III
Istorie
IOAN MARIA
a VII a
MENTIUNE
Limba Romana
IONICA ALINA
a VII a
MENTIUNE
Limba Romana
ZAHARIA BOGDAN
a VII a
MENTIUNE
Limba Romana
ANASTASIU CRISTINA
a VIII a
MENTIUNE
Istorie
BARBAT DIANA
a VIII a
MENTIUNE
Matematica

 

OLIMPICII SCOLII 75 LA NIVEL DE SECTOR

NUME PRENUME
CLASA
LOCUL OBTINUT
MATERIA
TARCHILA GABRIELA
a VIII a
Premiul II
Istorie
UDREA IRINA
a VIII a
Premiul II
Istorie
ANASTASIU CRISTINA
a VIII a
Premiul II
Istorie
MARINESCU ALEXANDRU
a VII a
MENTIUNE
Istorie
BAJENARU MIHAI
a VIII a
Premiul III
Geografie
CONSTANTIN BOGDAN
a VII a
MENTIUNE
Biologie

CONCURSUL DE LIMBA ENGLEZA LA NIVEL DE SECTOR

nr crt
Nume Prenume
Clasa
Rezultatul
1
SMARANDA CRISTIAN
VII
PREMIUL 2
2
DOBROTA CRINA
VII
PREMIUL 2
3
HODEA ANDREEA
VII
MENTIUNE
4
IONICA ALINA
VII
PREMIUL 1
5
LAMBADARIE ANDRA
VIII
PREMIUL 1
6
BRATU ALEXANDRA
VIII
PREMIUL 1
7
LACRITEANU SORIN
VIII
PREMIUL 1
8
ROTARU ANDREEA
VIII
PREMIUL 2
9
PARASCHIV DANA
VIII
PREMIUL 2
10
POEANA MARIA
VIII
MENTIUNE
11
ZAHARIA BOGDAN
VIII
MENTIUNE
12
PAROIU DIANA
VIII
MENTIUNE
13
GHEORGHE IRINA
VIII
MENTIUNE

Rezultatele concursului de LIMBA ROMANA 'MIHAI EMINESCU'

faza pe municipiu

Nr crt

Nume Prenume

CLASA

REZULTAT

1

Lambadarie Andra

VIII E

Mentiune

2

Paroiu Diana

VIII E

Mentiune

3

Ioan Maria

VIII D

Mentiune

4

Mihalache Sorin

VIII D

Mentiune